ABD’nin ilk kadın Müslüman yargıcı nehirde ölü bulundu

Nisan 13, 2017, 1:29 pm
ABD'nin ilk kadın Müslüman yargıcı Sheila Abdus-Salaam New York'taki Hudson Nehri'nde ölü bulundu. Yargıçın kesin ölüm nedeni otopsi sonrası netlik kazanacak.

65 yaşındaki Abdus-Salaam’ın su üstünde yüzen cesedinin polis tarafından nehirden çıkarıldığı açıklandı. Bulunduğunda üzerinde kıyafetler olan ve ailesinin teşhis ettiği Abdus-Salaam’ın kesin ölüm nedeni otopsi ile belirlenecek. Washington doğumlu yargıç, 2013 yılında eyaletteki yüksek mahkemeye atanmıştı.

New York Valisi Mario Cuomo, Abdus-Salaam’ın ölümünün ardından yayımladığı mesajda, “Yargıç Sheila Abdus-Salaam, New York’un daha adil bir yer haline gelmesi için çalışan öncü bir hukukçuydu.” dedi.

Çarşamba günü kayıp olduğu bildirilmişti

BBC Türkçe’nin New York Post gazetesinden aktardığı haberinde haberinde, Abdus-Salaam’ın kayıp olduğunun Çarşamba günü polise bildirildiğini duyurdu. Sheila Abdus-Salaam, çeşitli hukuki görevlerin ardından 1991 yılında yargıç olarak seçilmişti. New York’taki Columbia Üniversitesinden mezun olan Abdus-Salaam’ın New York Eyaleti Başsavcı Yardımcısı olarak da çalıştığı açıklandı.