Ana sayfa Kültür & Sanat Adalet Yürüyüşü’ne Selda Bağcan, Ahmet Ümit, Haydar Ergülen ve Ahmet Telli katıldı

Adalet Yürüyüşü’ne Selda Bağcan, Ahmet Ümit, Haydar Ergülen ve Ahmet Telli katıldı

PAYLAŞ

Adalet Yürüyüşü 16 günü geride bıraktı. Sabah saatlerinde başlayan yürüyüş, öğlen verilen molanın ardından tekrar devam etti. Hava sıcaklığının 35 derecenin üzerinde olması ve bazı yurttaşların baygınlık geçirmesinden kaynaklı yürüyüş bir buçuk saat geç başladı. 3 etaptan oluşan yürüyüşün son etabı 10 kilometre devam ederken, gün boyunca 18 kilometre yol kat edildi.

Dihaber’in aktardığına göre, yürüyüşe, sanatçı Selda Bağcan, yazar Ahmet Ümit, şairler Haydar Ergülen ve Ahmet Telli ile Bursa, Adana, Tekirdağ, Sakarya, Artvin, Manisa ve Antep baro başkan ve yardımcıları da eşlik etti. Bağcan, Ümit ve avukatlar Kılıçdaroğlu ile bir süre yürüdü. Kılıçdaroğlu, kendisine eşlik eden küçük bir kız çocuğu ile bir süre el ele yürüdü.

Yürüyüş sırasında provokasyon girişimleri yer yer yaşanırken, yürüyüşçüler protestocu gruplara alkış ve “Hak, hukuk, adalet” sloganları ile yanıt verdi. Birçok yerde yola çıkan yurttaşlar da yürüyüşçüleri alkış ve sloganlarla selamladı. Öte yandan bazı yurttaşlar da yürüyüşçülere bahçelerden topladıkları meyveleri ikram etti.

Yürüyüşü fırsat bilen bazı su satıcıları da yolda kurdukları tezgahlarda yürüyüşçülere su sattı.
Hendek’te başlayan ve Sakarya’ya 13 kilometre uzaklıkta verilen mola ardından yürüyüş, yarın sabah devam edecek.