Ana sayfa Öne Çıkanlar Afrin’de operasyonun 4. günü

Afrin’de operasyonun 4. günü

PAYLAŞ

SK’nin Afrin’e düzenlediği ‘Zeytin Dalı Hareketı’ dördüncü gününe girdi. Bugün de yine şiddetli çatışmalar yaşanıyor. TSK ve ÖSO’nun sabah operasyonunda bir kadının yaşamını yitirdiği, 4’ü çocuk 5 sivilin ise yaralandığı öğrenildi. 

ANHA haber ajansı TSK’nin Cindıres’in Til Selur köyüne düzenlediği top atışlarında sivillerin hedef olduğunu yazdı. Haberde, Sewsen Cemil Sıleman (46) adlı kadının yaşamını yitirdiği, 7 yaşındaki oğlu Mihemed Esmed ile ismi öğrenilemeyen 10 yaşlarında bir çocuğun isyaralandığı belirtildi.

ANHA, TSK’nin, Kamışlo’nun Hılıliye mahallesine havan topu ve hafif silahlarla saldırdığını duyurdu. Ajansın haberine göre saldırıda bir ev yıkılırken, iki çocuk da yaralandı.

ANHA, TSK ve ÖSO güçlerinin Cinderes ilçesine bağlı Hemame köyüne saldırdığını ve şiddetli çatışmaların devam ettiğini duyurdu. Ajans, Raco ilçesinin Omera köyü etrafında gece saatlerinde başlayan çatışmalar ile Xelil köyü ve Bilbile kırsalındaki şiddetli çatışmaların da sürdüğünü belirtti.

ANHA, TSK’nin Afrin’in Raco ilçesine bağlı Baliya, Kurdo, Qerne köyleri ile Kevreker Tepesi’ne savaş uçakları ve toplarla saldırıda bulunduğunu bildirdi. Top atışları nedeniyle 60 yaşındaki bir sivilin yaralandığı kaydedildi.

Doğan Haber Ajansı, Afrin harekatında hayatını kaybeden ilk güvenlik görevlisi olduğu belirtilen Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın cenazesinin Antep’te düzenlenen törenin ardından memleketi Ankara’ya uğurlandığını yazdı.

DHA servis ettiği haberde ÖSO birlikleriyle Afrin’e ilerleyen TSK’nin hedefleri zırh delici’ toplarla vurduğunu yazdı. Haberde şu ifadeler yer aldı: Zeytin Dalı Harekatı’nın ana omurgasını oluşturan Hatay ve Kilis’in sınır bölgeleri, operasyonun ilk günlerine oranla sakin bir gece geçirdi. Afrin’e kara harekatını başlatan askerlerin geçiş yaptığı Hatay ve Kilis sınırında gece boyunca iç bölgelerden gelen top atışları sesi duyuldu.

Artıgerçek