AHMET ŞIK TUTUKLANDI

Aralık 30, 2016, 11:51 pm
Sosyal medya paylaşımları ve Cumhuriyet gazetesinde yazdığı bazı yazılarda "terör örgütü propagandası yapma" suçunu işlediği iddiasıyla gözaltına alınan gazeteci Ahmet Şık tutuklandı.

Gazeteci Ahmet Şık, attığı tweetler gerekçe gösterilerek dün gözaltına alınmıştı. Savcılık ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Ahmet Şık tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Şık bugün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir soruşturma kapsamında, Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından perşembe günü gözaltına alınan gazeteci Ahmet Şık, bugün Çağlayan Adliyesi’nde çıkarıldığı İstanbul Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklandı.

Savcının, Gazeteci Ahmet Şık’a attığı 12 tweeti ve bazı haberlerini sorduğu öğrenildi. Şık’a yöneltilen sorular arasında, Cemil Bayık ile yaptığı röportaj, MİT’in Suriye’deki cihatçılarla bağlantısına dair haberi ve Çağlayan Adliyesi’nde Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin alan Bahtiyar Doğruyol ve Şafak Yayla ile telefonla görüşerek yaptığı haber de yer alıyor.