Ana sayfa Öne Çıkanlar AK Partili eski vekil: Abdullah Gül Fetullah Gülen’le 2000 yılında görüştü

AK Partili eski vekil: Abdullah Gül Fetullah Gülen’le 2000 yılında görüştü

PAYLAŞ

AKP ilk dönem milletvekillerinden olan Emin Şirin son günlerin polemiği olan ‘Abdullah Gül, Fetullah Gülen ile görüştü mü görüşmedi mi’ konusuna açıklık getirdi. RS FM‘de Yavuz Oğhan’ın Programı’na katılan Emin Şirin, o zaman evli olduğu Nazlı Ilıcak ve kendisinin 2000 yılının Aralık ayında Akif Beki aracılığıyla Fetullah Gülen ile görüştüğünü aynı günlerde Abdullah Gül’ün de bir görüşme yaptığını söyledi. Emin Şirin bu ziyaret ve sonrasındaki süreçle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

Emin Şirin Aralık 2000’de gerçekleşen Pensilvanya ziyaretinin detaylarını şu sözlerle anlattı:

“Bu Pensilvanya ziyaretini organize eden, Nazlı Hanım ile birlikte ‘Amerika’dayken gidip görmek ister misiniz’ diye teklif eden kişi Akif Beki. O sırada Kanal 7’nin Amerika Temsilcisi’ydi. Burdan katiyen Akif Beki’nin Fetullahçı olduğu manası çıkmasın, aynı seyahatte bizle bulunan Abdullah Gül de ziyaret etti Fetullah Gülen’i ama o sıralarda Abdullah Gül’ün de resmi bir görevi yoktu.”

Abdullah Gül, konunun gündeme gelmesi üzerine geçtiğimiz günlerde “Dışişleri Bakanlığım, Başbakanlığım ve Cumhurbaşkanlığım döneminde Pensilvanya’ya gitmedim” ifadesini kullanmış, Gazeteci Fehmi Koru da, “Pensilvanya’ya gittiğini bilmiyorum, gitse haberim olurdu” demişti.