Ana sayfa Öne Çıkanlar AKP VE MHP seçim ittifakı komisyonu kuruyor

AKP VE MHP seçim ittifakı komisyonu kuruyor

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde 21 ilden 54 milletvekili ile bir araya geldi. Erdoğan yeniden AK Parti Genel Başkanı olmasının ardından, milletvekilleriyle 3. kez bir araya gelmiş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vekillerle toplantısına ilişkin açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, MHP ile ortak bir seçim komisyonu oluşturulacağını söyledi. Ünal, komisyonun her partiden 3’er isimden oluşacağını açıkladı.

Ünal yaptığı açıklamada “Önümüzdeki süreçte oluşturulacak olan komisyonlar aracılığıyla bu mesele teknik olarak çalıştırılacaktır. AK Parti uyum yasaları çerçevesinde ittifak konusunu çalışmaktadır. Başlangıç olarak AK Parti ve MHP’nin bu çalışmayı sürdürmek için 3’er kişiden olulşacak bir komisyon kurulması düşünülmektedir. Dünkü görüşmede de bu konu (seçim ittifakı) ele alınmıştır. Son derece olumlu ve verimli bir görüşme olarak tanımladı” diye konuştu.

Söz konusu mutabakata katılmak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu söyleyen Ünal, Abdullah Gül’le ilgili bir soruya ise
“Bu mücadelenin içerisinde bir AK Partili nefer olarak bulunması gerektiğinin altını çizdik” dedi.

Ünal, toplantıya ilişkin olarak ise “Milletvekillerimiz düşüncelerini paylaştılar. 24 milletvekilimiz söz istedi ve yaklaşık 2 saat süren toplantıda 13 milletvekilimiz konuşabildi. Kalan 11 milletvekilimiz de önümüzdeki toplantıda söz hakları baki olmak üzere az önce toplantımızı bitirdik.