Ana sayfa Öne Çıkanlar ‘AKP’li vekil istismarcılar için savcıyı aradı’ iddiası

‘AKP’li vekil istismarcılar için savcıyı aradı’ iddiası

PAYLAŞ

Batman’da 14 yaşındaki G.’nin cinsel istismara maruz bırakılmasının ardından aylarca sistematik şekilde fuhuşa zorlanması olayına ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Olay ardından 14 yaşındaki G. ile birlikte fuhuşa zorlanan onlarca çocuğun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde koruma altına alındığı öğrenildi.

G.’nin savcılığa ifade vermesiyle birlikte başlatılan soruşturma kapsamında, kendisini fuhuşa zorlayan Yıldız Ç., cinsel istismara maruz bırakanlardan esnaf Şakir A. ile muhtar Abdulkadir T. ve ismi öğrenilemeyen bir kişi daha tutuklandı.

Çocukları sistematik şekilde fuhuşa zorlayan 4 kişinin tutuklanması ardından, soruşturma dosyasına ise gizlilik kararı getirildi. Öte yandan suça ortak olan birçok kişinin “Kentin tanınmış isimleri olduğu” için serbest bırakıldığı iddia ediliyor.

Soruşturma dosyasına yönelik gizlilik kararı devam ederken, AKP Batman Milletvekili Ataullah Hamidi’nin, soruşturma savcısını telefonla arayarak tutuklanan 4 kişinin serbest bırakılması talebinde bulunduğu iddia edildi. Soruşturma savcısının ise Hamidi’ye tepki gösterdiği belirtildi. Söz konusu durumun Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesinde çalışma yürüten sosyal hizmet uzmanları tarafından hazırlanan rapora da yansıdığı ileri sürüldü.

İddialara ilişkin dihaber’in aradığı AKP Batman Milletvekilli Ataullah Hamidi’nin danışmanı, milletvekillinin yoğun olduğu için görüştürülmeyeceğini belirterek, iddiaların doğru olmadığını ve böyle bir girişimde bulunulmadığını ileri sürdü.