Ana sayfa Politika Akşener’den Meclis Başkanı Kahraman’a: Sizin hiç mi kutsalınız kalmadı?

Akşener’den Meclis Başkanı Kahraman’a: Sizin hiç mi kutsalınız kalmadı?

PAYLAŞ

Meral Akşener, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a yazdığı ‘Açık Mektup’ta ağır ifadeler kullandı. Kahraman’ın bir iftar yemeğinde kendisi için ‘Meral Kılıçdaroğlu’ dediğini söyleyen Akşener, “Siz yüce dinimizin ahlak ve faziletinden bir şey almadığınız gibi, Türk öfr ve geleneklerinden de bir nasip almamışsınız” dedi.

Akşener’in Kahraman’a ortak tanıdıklarının olduğu bir masada kendisi hakkında kullandığı bu sözleri nedeniyle yazdığı mektup şöyle:

“İstanbul’da İş Dünyası tarafından verilen iftar yemeğinde bir grup olarak tanıdıklarımızın olduğu iftar masasında yapılan sohbet esnasında adımın geçmesi üzerine ‘Şu Meral Kılıçdaroğlu mu?’ dediğinizi esefle öğrendim.

Bir kadının soyadının ancak evlilik vasıtası ile değişeceği açık bir gerçek olmasına rağmen, bu kadar alçak ve şerefsiz bir yakıştırmayı yapmışsınız. Böyle bir yakıştırmayı ancak sizin gibi hukuk fakültesi okumuş, Kültür bakanlığı yapmış, TBMM Başkanı olmuş ve hayatın yetmiş yedi yılını geridebırakmış bir Belam yapabilirdi.

İslami bilgilere vakıf olmak, aileden dini terbiye almış olmak,hukuk öğrenimi, hac görevini yapmak en yüksek makamlarda görev yapmak ve geride bıraktığınız yetmiş yedi yıllık bir ömür görülüyor ki size hiçbir şey kazandırmamış.

Sizinle 28 Şubat döneminde aynı bakanlar kurulunda görev yapmıştık.
Eşim ile hemşeri olmanız nedeniyle bana ‘gelinimiz’ derdiniz.

Anlaşılan siz yüce dinimizin ahlak ve faziletinden bir şey almadığınız gibi, Türk örf ve geleneklerinden de bir nasip almamışsınız.
Mübarek Ramazan ayında, iftar sofrasında bile böyle bir yakıştırma yapabildiğinize göre İslam sizin üzerinizde sadece bir gömlek, belki bir üniforma. Oruçlu geçirilen uzun bir günün ardından evli barklı, babaanne olan bir kadına yapılan nasıl bir yakıştırmadır bu?

Sizin hiç mi kutsalınız kalmadı? Siz kutsallarımızı ne zaman, nerede ve ne karşılığında bıraktınız.”