Ana sayfa Logo Üstü - Sol Apple, iPhone X’in dokunmatik sorununu kabul etti

Apple, iPhone X’in dokunmatik sorununu kabul etti

PAYLAŞ

iPhone X modelinin sipariş veren kullanıcılara ulaşmaya başlanması ile birlikte, neredeyse her akıllı telefonda olduğu gibi kullanıcılar tarafından tespit edilen yazılımsal ve donanımsal sorunlar rapor edilmeye başlandı.

10. yıla özel olarak hazırlanan iPhone’da tespit edilen ilk sorunlardan birisi de, cihazın ekranının soğuk hava koşullarında işlevsiz hale gelmesi oldu.

Chip’te yer alan habere göre, bazı kullanıcılar tarafından Reddit üzerinde yapılan paylaşımlarda, ekran dokunmatiğinin sıcaklığın 0 derece civarlarında olduğu koşullarda çalışmaz hale geldiği ve bu nedenle iPhone X’i kullanamadıkları ifade ediliyor.

Geri bildirimleri inceleyerek oldukça hızlı bir dönüş yapan Apple, konu hakkında The Loop sitesine bir açıklama yaptı. iPhone X ekranında soğuk havalarda yaşanan sorunlardan haberdar olduğunu ifade eden Apple yetkilileri, ekranın birkaç saniye sonra çalışır hale geldiğini ifade ediyor.

Bunun yanı sıra, yaşanan sorunun ilerleyen günlerde yayınlanacak olan bir yazılım güncellemesiyle kolayca çözüme kavuşturulabileceği belirtiliyor.