Ana sayfa Magazin Arnold Schwarzenegger: Trump bana aşık

Arnold Schwarzenegger: Trump bana aşık

PAYLAŞ

Amerikan radyo kanalı Sirius XM’de Michael Smerconish’in yayınına katılan Hollywood yıldızı Arnold Schwarzenegger, ABD Başkanı Donald Trump’ın yerine sunduğu ‘The New Celebrity Apprentice’ programından ayrıldıktan sonra çıkan tartışmalara dair soruları yanıtladı.

PROGRAMDAN AYRILMIŞTI
Türkiye’de de bir dönem ‘Çırak’ adıyla yapılan programın orijinalinde, Trump’tan sonra sunuculuğu üstlenen ancak izlenme oranlarının düşük gelmesiyle tartışma konusu olan Schwarzenegger, programdan ayrılmıştı.
Trump, Schwarzenegger’in reytinglerinin düşük gelmesini Twitter üzerinden eleştirmiş, kendi dönemindeki yüksek reyting oranlarıyla kıyaslamıştı.

‘TRUMP BANA AŞIK’
Program sunucusu Smerconish’in “Sizce Trump neden size karşı bu kadar takıntılı? Neden Twitter’da sürekli sizin hakkınızda konuşuyor?” sorusuna, ünlü oyuncu “Sanırım bana aşık” diye cevap verdi.

Spikerin, “Sizce sebebi bu mu?” siye üstlemesi üzerine Schwarzenegger, “Evet, bence öyle” yanıtını verdi.

Programda siyaset hakkında da yorumlarda bulunan eski California valisi Schwarzenegger, “Politikayı yollara benzetiyorum. Sağ ve sol çukurdur, merkez ise daha sürülebilirdir. Bu yüzden icraatlerin de merkezde olduğuna inanıyorum. Umuyorum ki siyasetçiler bir gün uyanıp partileri için çalışmak yerine halkları için çalışmaya karar verirler. Çünkü bu haliyle hiçbir işe yaramıyor, hiçbir şey tamamlanamıyor” dedi.

TRUMP YÜZÜNDEN AYRILDI
NBC televizyonunda yayınlanan programı Trump’ın yerine sunan Schwarzenegger, yeni sezonda olmayacağını söyleyerek, programdan Trump ile bağı nedeniyle ayrılma kararı aldığını duyurmuştu.

Schwarzenegger, “Trump’ın baş yapımcı olarak programla hala bağının olduğunu ve programdan para aldığını öğrendiğinde halkın yarısı boykot etmeye başladı” ifadesini kullanmıştı.
TRUMP ‘SCHWARZENEGGER KOVULDU’

Trump ise Schwarzenegger’e Twitter üzerinden şöyle yanıt vermişti: “Arnold Schwarzenegger, programı isteyerek bırakmıyor. Schwarzenegger, acınası reytingleri nedeniyle kovuldu, benim tarafımdan değil. Harika program için üzücü bir son.”

Trump, Schwarzenegger’le ilgili attığı bir başka tweet’te de “Başkanlık yarışındayken programdan ayrılmak zorunda kaldım. Büyük film yıldızı Arnold Schwarzenegger’i yerimi alması için seçtiler ve sonucun ne olduğunu biliyoruz. Reytingler yerlerde” yazdı.