Ana sayfa Logo Üstü - Sol Audi, BMW ve Mercedes, gerçek zamanlı trafik servisi için ortaklık kurdu

Audi, BMW ve Mercedes, gerçek zamanlı trafik servisi için ortaklık kurdu

PAYLAŞ

Otonom araç Teknolojilerinin hızla gelişmeye ve yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte sürücüye olan ihtiyaç her geçen gün azalmaya devam ederken, otomatik sürüş yeteneklerinin daha iyi bir hale getirilebilmesi için otomobil üreticilerinin araçlardan elde edilen trafik verilerini analiz etmesi gerekiyor.

Otomobil sektörünün öncü markalarından Audi, BMW ve Mercedes, oldukça beğeni kazanan bir çalışmaya imza atarak, trafik verilerinin gerçek zamanlı olarak paylaşılmasını sağlayan bir sistem geliştirdi.

Shfitdelete’de yer alan habere göre, iki yıl önce Nokia’nın harita uygulaması Here’yi satın alan Alman otomobil üreticileri, araçlardan gelen verilerin analiz edildiği gerçek zamanlı bir trafik servisini hayata geçirdiklerini duyurarak bir ilke imza attı.

Farklı şirketlerinde rahatlıkla erişebileceği 60’dan fazla ülkeyi kapsayan gerçek zamanlı trafik verileri, bazı ülkelerde kazadan kaçınmak için sürücülerin yaptığı sert frenlemeler gibi gelişmiş verileride kapsayarak, araçların ilerleyen yıllarda çok daha hızlı tepki vermesini sağlayacak.

Araç sensörlerinden gelen verilerin GPS verileri ile harmanlandığı servis hakkında konuşan Here’nin Otomotiv Bölümü’nden sorumlu başkan yardımcısı Ralf Herrtwich, sürücülerin bilinçli kararlar almasına yardımcı olan servisin, otomobil sektörünün gelişimine büyük bir katkı sunacağını ifade ediyor.