Ana sayfa Politika Bahçeli: “Almanya’nın yolu yol değildir”

Bahçeli: “Almanya’nın yolu yol değildir”

PAYLAŞ

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli referandum konusundaki tavrını yineledi Baçhli, “Türklüğün bekası için evet diyeceğiz.” dedi. Almanya’nın AKP’li bakanlara yönelik tutumunu eleştiren Bahçeli, “Yoksa Almanya ‘hayır’ cephesinde yerini almıştır da bizim mi haberimiz olmamıştır?” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin konuşması şöyle:

REFERANDUM: Bizim için beka Türkiye Cumhuriyeti’dir. Üzerinde titrediğimiz bekamız çok yoğun tehdit altındadır. Bu tehdit dalgası birike birike, arta arta bugünlere kadar gelmiştir. Geçmişte defalarca bu kapsamdaki kaygılarımızı milletimizle paylaştık. Bunlar arasında dikkat çeken açıklamalarımız, 8 Mart 2006’da Irak’ta yaşanan gelişmelerin ve hükümetin tutumunun Türkiye’nin güvenliğine karşı tehdit olduğu uyarısında bulunmuştuk. Geride kalan yıllar ne kadar
haklı olduğumuzu tescillemiştir. Geçen hafta cuma günü peşmergenin PKK ile çatışması kesinlikle tiyatrodur. 11 Ağustos 2009’da milli bekanın devamında mutlaka gerekli olduğuna inandığımız, tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek dil ülkümüzü dile getirmiştik.16 Nisan’da Türklüğün bekası için evet diyeceğiz.

ALMANYA: Siyasi parti temsilcilerinin vatandaşlarımızla kanuni hak ve sınırlar çerçevesinde bir araya gelme arzusu anlaşılan Şansölye Merkel’in tahammülsüzlüğünü kabartmıştır. Adalet Bakanının, Ekonomi Bakanının ve dün de eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanının vatandaşlarımızla toplantı istek ve beklentilerini sudan bahanelerle kasıtlı olarak kösteklemenin başka bir izahı olmayacaktır. Yoksa Almanya ‘hayır’ cephesinde yerini almıştır da bizim mi haberimiz olmamıştır? Yaklaşık 4 milyon vatandaşımızın yaşadığı Almanya, Türkiye’ye karşı örtülü faaliyetlerin elebaşı ülkelerden birisidir. PKK ile yatıp FETÖ ile kalkmaktadır. Koynunda Mehmetçik katillerini barındıranlar doğrudan doğruya dökülen şehit kanlarında iz ve parmakları olan maskeli Vandallardır. Avrupa ülkeleri kültürde Grek, dinde Hristiyan, hukukta Roma’ya kökten bağlıdır. Sırf bu nedenle de Müslüman Türk milletine asırlardır ters bakmakta, bölüp parçalamak için fırsat kollamaktadır. Karşımızda saf saf dizilip, canilerin arkasına saklanarak Türkiye’ye zehir kusanlara, fitne saçanlara son nefesimize, son ferdimize kadar haklı mücadelemizi sürdürmezsek yaşamak bize haram olsun. Almanya’nın yolu yol değildir, acilen dönmelidir. Tüm dünya bilsin, tüm dünya aklında tutsun. Türk milleti birdir, Türkiye düşmanca tutum ve davranışlara karşı tek yürek, tek bilek, tek sestir. Avrupa duy sesimizi, bu ses Türk’ün hiç dinmeyen ayak ve kudret sesidir” diye konuştu.

“Almanya Başbakanı yanlıştan dönüş yaparak, gerilimi artıracak eylem ve adımlardan kaçınmalıdır. Sabır ve soğukkanlılıkla ilişkilerin düzeltilmesinin yolu aranmalıdır. Meğer ki bu yol bulunamıyorsa, bulunamayacaksa, Almanya kendi bilecek, kendi düşen de ağlamayacaktır. Yeri gelirse kendi yolumuzu kendimiz çizer, kendi söküğümüzü bizzat dikmekten çekinmez, üşenmeyiz.”

FIRAT KALKANI: Türkiye, sınırlarının ötesinde hiçbir terör örgütünün bulunmasına onay vermeyeceğini Fırat Kalkanı Harekatı ile göstermiştir. Sınır ötesinde aradığımız macera değil meşru haklarımızdan kaynaklanan çabalarla sınırlarımızın teröristlerden arındırılması ve Suriye’nin istikrara kavuşturulmasıdır.

Grup konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, MHP’den ihraç edilen Sinan Oğan’a yapılan saldırıya ilişkin şunları söyledi: Neresini değerlendireyim, bir kişi kürsüyü deviriyor, kimseye bir şey olmuyor. Ülkücü bir işi yarım bırakmaz.