Ana sayfa Politika Bahçeli: Ataşehir’deki görevden almayla ilgili değerlendirmem olamaz

Bahçeli: Ataşehir’deki görevden almayla ilgili değerlendirmem olamaz

PAYLAŞ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Antalya’daki Belediye Başkanları Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Bahçeli, seçim ittifakı konusunda, “C ittifakı da Türkiye’de mümkün olabilir. C ittifakının aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı seçimine atfen cumhur ittifakı demektir.” dedi.

MHP lideri Bahçeli, CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden alınmasıyla ilgili olarak da açıklamada bulundu.

Bahçeli’nin açıklamaları:
(Ataşehir Belediye Başkanı’nın görevden alınması) “MHP’de söz konusu olmayan konulardır, bizim bu konuda bir değerlendirmemiz olmaz. MHP’de soruşturmayı gerektirebilecek bir hata olmaz. Hizmette eksiklik olsa da tamamlanır ama hata kusura dönüştürülürse başka şeyler olur. Alnımız açıktır başardığımızda öpülmek üzere; ensemiz açıktır kabahatta tokat yemek üzere.”

Seçim ittifakı

“Önümüzdeki seçimlerde eğer yüzde 49 ittifakı, CHP, HDP, İP ile birlikte götürmek istiyorlarsa bunlara bir zemin vermek lazım. Hukuki dayanağı olan bir ittifaka gitsinler. C ittifakı da Türkiye’de mümkün olabilir. C ittifakının aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı seçimine atfen cumhur ittifakı demektir. Ön hazırlıklar tamamlandığı takdirde üzerinde bir inceleme yaparlar.”