Ana sayfa Politika Baykal: “Peygambere bu yetkiyi versen, peygamberi bozarsın”

Baykal: “Peygambere bu yetkiyi versen, peygamberi bozarsın”

PAYLAŞ

CHP Antalya Milletvekili ve CHP’nin eski genel başkanı Deniz Baykal, partisinin Trabzon’da düzenlediği anayasa değişikliği ve referandumla ilgili toplantıda konuştu.

Toplantıya; CHP Aydın milletvekili Metin Lütfi Baydar, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, CHP Trabzon eski Milletvekili Volkan Canalioğlu, eski İl Başkanları, DP İl Başkanı Ali Akar, Trabzon Baro Başkanı Sibel Suiçmez, partililer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

CHP Antalya Milletvekili, eski Genel Başkan Deniz Baykal, Trabzon’da konuştu. Baykal, “Trabzon sadece Karadeniz bölgemizin değil, Türkiye’nin en önemli siyaset, vatanseverlik merkezlerinden biridir” dedi. Baykal, referandum ile ilgili olarak ise, “Beşer şaşar. Peygambere bu yetkiyi versen, peygamberi bozarsın” diye konuştu.

Baykal, şöyle devam etti: “Beşer şaşar.. Peygambere bu yetkiyi versen, peygamberi bozarsın.. Hele 15 yılda millete büyük bedel öteden hatası varsa bu olmaz, bu olmamalı.. Türkiye’nin başına Güneydoğu’da neredeyse “Karışmayın” diyerek talimat vererek istediği gibi orada örgütlenmesine, tüneller kazmasına, cephane yerleştirilmesine, mayın yerleştirilmesine izin veren sen değil misin? Defalarca “Dokunmayın” talimatını veren sen değil misin? Bunu o çözüm süreci politikasını, uygulama kararı aldığında bana mektup yazdı. Gel birlikte bu işi yapalım diye.. Bende ona cevap verdim. Sakın ha benim gelmem söz konusu değil, sende bunu yapma Türkiye’nin başına büyük felaket açarsın. Ne oldu arkadaşlar. Sadece Nusaybin7i tekrar geri almak için 74 evladımızı şehit verdik. Aylarca orada neler yaşandığının şahidisiniz. Değerli arkadaşlar bu hata değil mi? Bu PKK’yı mazakere eden, milletin bağrına yerleştiren sen değil misin?”