Ana sayfa Sürmanşet Bin Ladin’in oğlu, babasının intikamını almaya yemin etmiş

Bin Ladin’in oğlu, babasının intikamını almaya yemin etmiş

PAYLAŞ

ABD Federal Araştırma Bürosu’nun (FBI) eski bir ajanının CBS’e verdiği röportaja göre, Pakistan’da Usame bin Ladin’in oğlu Hamza bin Ladin’e ait olduğu belirtilen mektupların bulunduğu bildirdi. Bulunan dökümanlarda Hamza bin Ladin’in, yeni bir yapılanmaya liderlik edeceği ve babasının intikamını alacağına dair ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

Mektupta Bin Ladin’in, “Babama, Irak’a ve Afganistan’a yaptıklarınız için intikam almaya hazırlanıyoruz. Amerikalılar! Biz artık geliyoruz ve siz bunu hissedeceksiniz” şeklinde ifadeler kullandığı aktarıldı.

Hamza bin Ladin’in 22 yaşındayken yazdığı düşünülen mektuplarda babasına hitaben yazdığı şu satırlar da yer aldı: “Bana verdiğiniz her bakış, her gülümseme; bana söylediğiniz her söz… Çelik tarafından dövüldüğümü düşünüyorum. Yaşadığımız şey Allah yolunda cihaddır”

The Sun’da yer alan habere göre, Hamza bin Ladin’in şu anda 28 yaşında olduğunu düşünülüyor.

El Kaide’nin kurucusu ve eksi lideri Usame bin ladin, Pakistan’ın Abbottabad şehrindeki bir komplekste kaldığının tespit edilmesi sonrasında, 2 Mayıs 2011’de, Amerikan özel birliklerin tarafından yapılan gizli harekâtın sonucunda öldürülmüştü.