Ana sayfa Sürmanşet Bitcoin boşanma davalarında: Malını boşandığı eşinden kaçırmak için kripto para aldı

Bitcoin boşanma davalarında: Malını boşandığı eşinden kaçırmak için kripto para aldı

PAYLAŞ

Avukatlar, dijital para birimlerinin niteliğinin boşanma davalarıyla uğraşanlara çekici gelebileceğini söyledi. Bir İngiliz hukuk firması, kripto para birimleri içeren üç boşanma davasında danışmanlık yapıyor. İngiliz hukuk firması Royds Withy King Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “eşlerin açıklamayı ve kriptokrasi varlıklarının potansiyel payını aradıkları” üç davada çalıştığını söyledi. Bunların içinde bitoin, litecoin, ripple ve ethereum bulunuyor.

Milliyet.com.tr’den Onur Binay’ın haberine göre Davaların ikisinde küçük meblağlar var. Ancak üçüncü 600 bin sterlin değerinde. Davadaki koca başlangıçta kripto para birimine 8 bin sterlin yatırım yaptı. Bu miktar, Noel’den önce pazarda arttı.

Güney Batı Londra ve Oxfordshire’daki davalar, boşanma avukatları için yeni bir alan oluşturuyor. Kripto para birimleri, gri alanlarda yer alıyor ve dünya genelinde düzenlenmemiş.

Londra’daki boşanma vakalarına liderlik eden Royds Withy King’in Aile Ekibinin bir ortağı olan Vandana Chitroda, şunları söyledi: “Bunlar gördüğümüz ilk vakalar ve daha fazlasını görmek istiyoruz. Kripto para birimlerinin boşanmada önemli bir özellik olacağına inanıyoruz. Kocanızın ya da eşinizin kripto para birimlerine yatırım yaptıklarına ya da satın aldıklarına inanıyorsanız önemli. Bitcoin‘i var ve ayrılıyorsanız, hukuk danışmanına söyleyin”

Mahkemelerin gizli varlıkları araştırmak için geniş yetkileri var. Boşanma sürecinin ortalama sekiz ay sürdüğünü ve bu nedenle mahkemeye doğru bilgi verilmesi için sayısız değerlendirmeye ihtiyaç duyulacağını belirtti.