Ana sayfa Spor ‘Ben de bırakıyorum’ diyen Burak Yılmaz’ı Arda Turan vazgeçirmiş

‘Ben de bırakıyorum’ diyen Burak Yılmaz’ı Arda Turan vazgeçirmiş

PAYLAŞ

Makedonya maçının ardından gazeteci Bilal Meşe’ye saldıran ve tepki gösteren Arda Turan, Takım uçağında imza attığı olayın ardından Milli formayı bir daha giymeyeceğini açıklamıştı. Düzenlediği basın toplantısında kaptan Arda Turan’ın, Ay Yıldızlı formayı bıraktığını açıklamıştı.

Hürriyet’in haberine göre; Arda Turan’ın bu kararı, Burak Yılmaz’ı ve arkadaşlarını hem şok hem de demoralize etti. Bu karar sonrasında Arda Turan, Slovenya’da takım otelinden ayrılmadan önce arkadaşları ile bir araya geldi.

İşte o toplantıda Burak Yılmaz sürpriz bir çıkış yaptı. Duygusal yoğunlukla birlikte Burak Yılmaz, “Ben de bırakacağım. Sen böyle bir karar aldıysan ben de Milli Takımı bırakıyorum” dedi.

Ancak Arda Turan, buna engel oldu ve Burak ile konuştu. Arda, yakın dostu olan Burak’a, ” Hayır, benim yaşadığım konu ayrı ve beni bağlar. Bu milli dava ve milli forma. Senden dostun olarak rica ediyorum asla böyle bir şey yapma” ifadelerini kullandı.

Burak Yılmaz da duygusal yoğunlukla yaptığı bu çıkışın ardından Arda ile konuştuktan sonra ” Haklısın” diyerek bu kararından vazgeçti.