Ana sayfa Kültür & Sanat Daniel Day-Lewis oyunculuğu bırakma kararını anlattı: “Dünyayı farklı bir yolla keşfetmek istiyorum”

Daniel Day-Lewis oyunculuğu bırakma kararını anlattı: “Dünyayı farklı bir yolla keşfetmek istiyorum”

PAYLAŞ

Daniel Day-Lewis bu yılın ortalarına doğru, uzun yıllar düşündüğü bir planı nihayete ulaştırmış ve Paul Thomas Anderson’la yeniden bir araya geldiği son filmi Phantom Thread sonrasında oyunculuk kariyerini noktalayacağını açıklamıştı.

“Artık yükümlülüğe dönüşmüştü”
Lewis bu kararıyla ilgili düiüncelerini W Magazine’e verdiği bir röportajda şu sözlerle dile getirdi:”Bu tip bir açıklamada bulunmanın görülmemiş bir şey olmadığını biliyorum. Ancak istediğim bir çizgi çekmekti. Çünkü sonrasında başka bir projenin içine çekilmek istemiyordum. Oldum olası kendime oyunculuğu nasıl bırakmam gerektiğini söyleyip durdum ve bu kez neden farklı olduğunu bilmiyorum. Yalnızca bırakma dürtüsü bende öylesine kök salmış bir haldeydi ki, bu artık yükümlülüğe dönüşmüştü. Bu artık yapmam gereken bir şeydi. Oldukça üzgünüm. Ve bunu hissetmenin doğru yolu budur. Bu karar, yepyeni bir hayata atılan neşeli bir adım olsaydı ne tuhaf olurdu. 12 yaşımdan bu yana oyunculukla alakadar oldum ve o zamanlar sinema, o aydınlık sandık, dışındaki her şey gölgelere bürünmüş gibiydi. Ben başladığımda bu bir kurtuluş meselesiydi. Ama şimdi dünyayı farklı bir yolla keşfetmek istiyorum.”
Daniel Day-Lewis’in oyuncu olarak son kez izleyici karşısına çıkacağı Phantom Thread’in 16 Mart 2018 tarihinde ülkemizde vizyona girmesi bekleniyor.
Box office Türkiye