Ana sayfa Politika Destici, referandumda ‘evet’ diyeceklerini açıkladı

Destici, referandumda ‘evet’ diyeceklerini açıkladı

PAYLAŞ

Destici, düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Devletin ve miletin bekası, istikbali ve istiklali söz konusu olduğunu gördüğünde Büyük Birlik Partisi ve onun idealist kadroları hiçbir siyasi ikbal düşünmeden devletin ve milletin yanında durur. Bunun için ‘evet’ demeye karar vermiş bulunuyoruz” dedi.

Destici, halk oylamasında yürütecekleri kampanyayla ilgili henüz alınmış bir karar bulunmadığını, ancak durumu bu karardan sonra değerlendireceklerini açıkladı.

“‘Evet’ kararında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeniz ne kadar etkili oldu?” sorusuna Destici, şu yanıtı verdi: “‘Sayın Cumhurbaşkanımızla yaptığımız görüşmenin sonuca etkisi olmadı’ diyemeyiz. Mutlaka etkisi oldu ama yüksek düzeyde olduğunu da söyleyemeyiz. Cumhurbaşkanımız ile görüşmemizde devletin bir beka tehlikesiyle milletin birliğinin, ülkenin varlığının bu şartlarda büyük bir saldırıyla karşı karşıya kaldığı düşüncesini aldık. Bize devletimizin bekasının, ülkemizin varlığının ve milletimizin birliğinin yanında olmak düşüyordu. Biz, devletin, vatanın ve milletin çıkarları söz konusu olduğunda kendisini feda edebilecek idealist insanlarız, bir siyasi hareketiz. Bu kararımızı verirken, bu süreç etkili olmuştur, bu yönüyle etkili olmuştur.”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hakkı Öznur geçtiğimiz gün, 16 Nisan’da yapılacak referandum için “Dayatılan bu rejim değişikliğini kabul etmiyoruz” açıklamasını yaptmıştı.

Hakkı Öznur, düzenlediği basın toplantısında “tek adam” eleştirisi yaparak, “Bu sistemle tek parti ‘tek adam’ sistemi inşa ediliyor. Tek adam devletin tümüne hükmedecek. Hem hükümet hem Meclis hem de mahkeme olacak. Dayatılan bu rejim değişikliğini kabul etmiyoruz” demişti.