Ana sayfa Öne Çıkanlar Dilek Doğan davasında karar

Dilek Doğan davasında karar

PAYLAŞ

Kendi evinde polis kurşunuyla öldürülen Dilek Doğan’ın karar duruşması Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Dilek Doğan davasında sanık polis memuru, “Bilinçli taksirle ölüme sebebiyet vermek”ten 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

ANF’nin haberine göre, Katil Moğoltay’ın yanı sıra onlarca avukat da Doğan Ailesi’nin müdafisi olarak duruşmada hazır bulundu. Duruşmaya Anne Aysel Doğan ve Baba Metin Doğan da katıldı.

ANNE DOĞAN SALONDAN ÇIKARILDI

Mahkeme Heyeti, Moğoltay’a “Sen benim yavrumu öldürdün. Onu nasıl büyüttüğümü ben bilirim” diye seslenen Anne Doğan’ın sözlerini ‘taciz’ olarak değerlendirdi ve Doğan’ın salondan çıkarılmasına karar verdi. Avukatların itirazı üzerine duruşmaya ara verildi. Verilen 10 dakikalık aradan sonra başlayan duruşmada Anne Doğan tekrar hazır bulundu. Avukatların duruşmanın açık yapılması talebi ise reddedildi.

‘DEVLETİMİN GÖREVİNİ YERİNE GETİRDİM’

Duruşma, Moğoltay’ın savunmasıyla devam etti. Moğoltay, “Ben devletimin bana verdiği görevi yerine getirdim. Vicdanen rahatım” ifadelerini kullandı.

Mahkeme, Polis Yüksel Moğultay’a iyi hal indirimi uyguladı, bilinçli taksirle öldürmekten 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.