Ana sayfa Spor Ekpe Udoh’dan AK Saray açıklaması: Beyaz Saray, onun yanında sıradan bir ev...

Ekpe Udoh’dan AK Saray açıklaması: Beyaz Saray, onun yanında sıradan bir ev gibi kalır

PAYLAŞ

Fenerbahçe Ülker’in Euroleague şampiyonu olmasında büyük pay sahibi olan Ekpe Udoh, New York Times’a konu oldu. New York Times muhabiri Patrick Kinglesy’nin yazısında Udoh’un modern zamanların Güliver’i olduğu yorumu yapılırken Udoh’un Fenerbahçe’nin şampiyon olduktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptığı takım ziyareti hakkındaki açıklamaları yer aldı.

Sözcü’nün aktardığı habere göre, Euroleague şampiyonluğu sonrası AK Saray’a yaptıkları takım ziyaretine ilişkin soruya cevap veren Udoh, “Beyaz Saray, onun yanında sıradan bir ev gibi kalır. Bu sarayın bu kadar büyük olması inanılmaz. Ama kimse duymasın, olabilecek her yerde korumalar var” yorumunu yaptı.

Udoh, Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını her yerde gördüğünü söylerken, “Spor salonunda, daha sonra apartmanda ve birçok ofis ve mağazada gördüm. Onu görmemek imkansızdı. ‘Bu adam da kim? Herhalde önemli biri olmalı’ diye düşündüm kendi kendime” ifadesini kullandı.

“Mustafa Kemal elbette kusursuz değildi fakat ben onu çok seviyorum çünkü kadın hakları konusunda önemli adımlar attı. Kadınların daha çok görev almasını ve daha zeki olmasını istedi. Ben etkilendim”