Erdoğan: Beyaz, ak anlıyorsunuz. Yani o evet. Kahverengiyi de biliyorsunuz

Nisan 14, 2017, 11:43 pm
Konya'da konuşan Erdoğan, "Referandumda artık oy pusulası yok. Yani parti amblemi yok. Beyaz, ak anlıyorsunuz. Yani o evet. Kahverengiyi de biliyorsunuz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya’da konuştu. Üniter yapının en büyük savunucusu olduklarını söyleyen Erdoğan “eyaletmiş, federasyonmuş gündemimizde yok” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

“CHP’nin Konya milletvekilinin ne dediğini duydunuz değil mi? İzmir’den denize dökecekmiş. Samsun’dan girecekmiş. Ey gafil, seni Samsun’a sokmazlar. Haddini bil haddini. Bilmezsen haddini, patlatırlar enseni. Bu milleti ne zannediyorsun sen? Bu parti eski ve yeni genel başkanlarıyla, milletvekilleriyle tamamen pusulayı şaşırmış durumda.

Milletimizin özü çürük olanlarla işi olmaz. Türkiye’nin yönetim sistemi değişince artık milletin önüne çıkacak yüzleri kalmayacağını çok iyi biliyorlar. Bundan sonra hükümetler Meclis’teki otel lobilerinde medya patronlarının yaptığı pazarlıkla değil, sandıkta doğrudan millet tarafından kurulacak. Kararı siz vereceksiniz. Milletin yarısından fazlasının gönlüne girecek ülkeyi yönetecek cumhurbaşkanının bu zihniyetten çıkması mümkün değil.

Referandumda artık oy pusulası yok. Yani parti amblemi yok. Beyaz, ak anlıyorsunuz. Yani o evet. Kahverengiyi de biliyorsunuz.”