Ana sayfa Öne Çıkanlar Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunan vatandaş gözaltına alındı

Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunan vatandaş gözaltına alındı

PAYLAŞ

Gezi Parkı eylemlerinde polisin attığı biber gazı kapsülünün ayağına çarpması sonucu yaralanan Aydın Aydoğan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkında ‘halkı sosyal, sınıf ve bölge üzerinden ayrıştırdığı’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Aydoğan, suç duyurusunun ardından gözaltına alındı.

Cumhuriyet’ten Ali Açar’ın haberine göre, ‘kişilerin huzur ve sükununu bozma’ suçlamasıyla ifadesi alınan Aydoğan, serbest bırakıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu’na başvuran Aydoğan, suç duyurusu dilekçesinde “Şahsımı yaklaşık 4.5 yıldır basın yolu ile hedef gösteren AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli yerlerde yapmış olduğu konuşmalarda Gezi olaylarına karışanlar için ‘çapulcu’, ‘hain’,‘kemirgen’, ‘terörist’ ve ‘dış mihrakların piyonu’ diyerek ve ayrıca ‘Darbe girişimine karşı katılanlar Geziciler değildir’diyerek toplumu, halkı sosyal ve sınıf bölge üzerinden ayrıştırdığı için kendisi hakkında şikâyetçiyim” dedi.

Yaralandığı günden bu yana sıkıntılar çektiğini vurgulayan Aydoğan dilekçesinde, “Gezi olaylarına katılanlar esasen mağdur durumdadır. Ben esasen yaralandığım için iş güç yapamaz durumdayım. Bende astım çıktı. Vücut bütünlüğüm bozuldu. Televizyonlarda Gezi parkına katılanlar için uygun olmayan sözler sarf etmesi bizleri üzmektedir. Bu nedenle şikâyetçiyim” ifadelerini kullandı.