Ana sayfa Logo Altı Erdoğan: Orasının adı saray değil, Külliye!

Erdoğan: Orasının adı saray değil, Külliye!

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kuveyt ziyareti dönüşünde uçakta önemli açıklamalarda bulundu. Deniz Baykal’ın çıkışı sonrası hareketli günler geçiren CHP’ye değinen Erdoğan, “CHP’de Muharrem İnce, Fikri Sağlar, Deniz Baykal, Selin Sayek Böke gibi isimlerin başını çektiği parti içi bir muhalefetin kazan kaldırması söz konusu. Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘Saray CHP’nin içini karıştırıyor’ gibi bir açıklama geldi…Orasının adı saray değil, Külliye! Dedikleri, külliyen yalan. Bizim kendi işimiz gücümüz var. O işlerle ne yapacağız. Maalesef adresi yanlış göstermiş.” açıklamasında bulundu.

Hakan Fidan, Hulusi Akar ve İbrahim Kalın’ın kendi ziyareti öncesi ABD’de yaptığı temaslara da değinen Erdoğan şöyle konuştu:

“Arkadaşlarımızla ben bugün yarın görüşeceğim. O görüşmeler benim için nihai görüşmeler değildir. Nihai görüşme benim yapacağım görüşmelerdir. Bunlar ön görüşmeydi. Hangi ölçekte geçti, nasıl geçti vs. bunları dinledikten sonra, inşallah bizim Sayın Donald Trump ile yapacağımız görüşmedir asıl belirleyici olan. Diğerleri bana göredir belirleyici değildir. Sayın Başkan ile yapılacak görüşmenin neticelere göre, adeta ben peşrev gibi görüyorum. Arkadaşları tabii ki dinleyeceğiz ancak bizim bizzat karar verici ile yapacağımız görüşmemiz belirleyici olacaktır.”