Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: ‘Sokaksa sokak’ diyen bu kişi sokağa çıkamaz hale gelebileceğini iyi bilmeli

Temmuz 12, 2017, 5:03 pm
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Mitingi'nde kullandığı, "Darbeyi de önleyeceğiz, adaleti getireceğiz. Sokaksa sonuna kadar sokak" ifadelerine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sokaksa sokak diyen bu kişi kendisinin sokağa çıkamaz hale gelebileceğini iyi bilmeli" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Ankara’da düzenlenen “15 Temmuz Milli İrade Zaferinin Analizi Kitabı” tanıtımında açıklamalarda bulundu. Adalet Yürüyüşü’nü gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan, “Kendisi Adalet Yürüyüşü adını verdi ama olsa olsa sözde adalet yürüyüşü olur. Darbecileri ve teröristleri savunan CHP Genel Başkanı bizden dikenlere su vermemizi istiyor” dedi

Yürüyüşe HDP’li Ahmet Türk ve HDP heyeti tarafından düzenlenen kısa süreli ziyarete ilişkin konuşan Erdoğan, “Hasta dediler, durumu çok kötü dediler. Cezaevinden çıkmasını istedikleri Mardin Belediye Başkanı yürüyebiliyor, nasıl hasta?” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Adalet Mitingi’nde sözlerine ilişkin konuşan Erdoğan, “Ana muhalefetin başındaki zat, 15 Temmuz’da İstanbul’da köşe bucak saklanmasaydı bu yürüyüşe farklı bakabilirdik. Sokaksa sokak diyen bu kişi kendisinin sokağa çıkamaz hale gelebileceğini iyi bilmeli. Korkaklardan, ödleklerden bir şey olmaz. Sokaklarda aranan adaletin adı intikamdır. Bunun da sonu vandallıktır” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu ‘Adalet Mitingi’nde konuştu: Sokaksa sonuna kadar sokak