Ana sayfa Gündem Erdoğan’ın manevi kızıyım diyen AKP’nin Şırnak’tan kadın adayı: Onun için ölürüm

Erdoğan’ın manevi kızıyım diyen AKP’nin Şırnak’tan kadın adayı: Onun için ölürüm

PAYLAŞ

AKP’nin Şırnak 2. sıra milletvekili adayı Hatice Atan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı kastederek, “Onun için ölürüm” açıklamasında bulundu.

Erdoğan’ın ‘manevi kızı’ olarak da bilinen Atan, Kürtlerin Kürtçe konuşabilmelerini Erdoğan’a bağladı ve kadınların siyasette daha görünür olmasının da Erdoğan sayesinde olduğunu iddia etti.

Twitter hesabındaki paylaşımların büyük bir bölümünde Erdoğan’a duyduğu hayranlığı ifade eden Atan, sık sık Erdoğan’ın sözlerinden alıntılar paylaşıyor.

Erdoğan’a duyduğu sevgiyi, “İlk defa bizim partiden bir kadın aday Şırnak’ta ön sıralarda aday gösterildi. Bu Sayın Erdoğan’ın bölgede Kürt kadınlarını ne kadar önemsediğinin göstergesidir” sözleriyle aktaran Atan, ‘Erdoğan sevgisini’ şöyle anlattı:

“Sayın Erdoğan’a karşı ayrı bir hassasiyetim var. Onun sayesinde ilçeleri, köyleri dolaşıp Kürtçe konuşuyorum. Eskiden konuşamıyorduk. Onun için gözümü kırpmadan ölürüm. Her türlü seçmeni önemsiyoruz. Birileri gibi ‘Bu benim, bu değil’ demiyoruz.”

AKP’nin 1 Kasım 2015’te Şırnak’taki oy oranı %11,1’di, HDP’nin %85,5.

2017 referandumunda ise Şırnak’ta sandıktan %71,7 Hayır, %28,3 Evet çıktı.

Kendisini Erdoğan’ın manevi kızı olarak tanıtan AKP Şırnak Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan’ın, 11 yıldır Şırnak İl Özel İdaresi’nden maaş aldığı ortaya çıkmıştı

Şırnak’ta yıllardır AKP Kadın Kolları Başkanlığı yapan Hatice Atan’ın, Şırnak İl Özel İdaresi’nde çalışan olarak gösterildiği ortaya çıkmıştı. Son 11 yıldır sigorta primleri Şırnak İl Özel İdaresi tarafından yatırılan Atan’ın, düzenli olarak her ay maaş aldığı öğrenildi. Şırnak İl Özel İdaresi’ne bağlı Köy Hizmetleri biriminde çalışan olarak görülen Atan’ın maaş aldığı kuruma hiç uğramadığı söylendi.