Ana sayfa Logo Altı Erkekler arabalarına tuhaf isimler veriyor,onların kişiliği olduğunu düşünüyor ve yalnız kaldıklarında onunla...

Erkekler arabalarına tuhaf isimler veriyor,onların kişiliği olduğunu düşünüyor ve yalnız kaldıklarında onunla konuşuyorlar

PAYLAŞ

Süper Şarjlı Ateş Pony,Dördüncü Seksi Bob ve yaratık…İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre 8 erkek sürücüden 1’i arabasına isim takıyor. Bu isimler havyan ismi olabildiği gibi tuhaf lakaplarda olabiliyor.

Arabalarına bir isim verenlerin beşte ikisi kadın ismi seçti ve yüzde 30’u ise arabalarına daha erkeksi bir takma adın uygun olacağını düşündü. Sürüclerin Yüzde 17’si arabalarına isim olarak saçma bir kelimeyi veya cümleyi seçti; diğer kısmın kullandığı adlar ise erkek ya da dişi olarak kabul edilemedi.

“Arabamın bir kişiliği var”
Araştırmaya başkanlık eden Vantage Leasing’den James Buttrick şunları söyledi: ” Erkeklerin arabalarının çoğu zaman kendi kişiliklerinin bir yansıması olduğu düşünülüyor” Araştırma sonuçlarına göre bir ilişkisi olan her beş sürücüden biri arabasıyla vakit geçirmeyi partneriyle vakit geçirmeye tercih ediyor. Yedi erkekten biri araba yıkanması ya da bakıma götürülmesi gibi işleri partnerinden kaçmak için bahane olarak kullanıyor.

Sürüclerin yüzde 37’si kimsenin olmadığı yerde arabalarıyla konuşuyor. Ankete katılanların yüzde 22’si yeni bir araç satın alırken kendi ile en uyumlu karaktere sahip olduğunu düşündükleri aracı satın almayı düşündüklerini itiraf ediyor. Ve neredeyse üçte birisi, arabalarının, satın alma işlemini kendileri yapacak kadar belirli bir kişiliğe sahip olduğunu düşünüyor.Bunların yüzde 22’si otomobilinin kişiliğini “eğlenceli”, yüzde 28’i ise “kendinden emin” olarak tanımlıyor.On kişiden biri ise arabalarının “seksi” bir kişilik taşıdığını söyleyecek kadar ileri gidebiliyor.

İşi bir adım daha ileri götüren, garip bir yüzde 13 arabalarının insan şeklini alması halinde neye benzeyeceğini hayal etmeye çalıştıklarını anlattı.Araştırmayı yürüten James Buttrick: “Bizi A noktasından B noktasına götüren makinelerle bir bağ oluşturduğumuzu ortaya çıkarmak hoşumuza gitti” diye konuştu.
INDEPENDENT