Ana sayfa Dünya Esad: Erdoğan’la barışmadım

Esad: Erdoğan’la barışmadım

PAYLAŞ

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, “Ben Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile barışmadım. Çünkü o Suriye halkının öldürülmesine neden oldu ve Suudi Arabistan da çok pişman olacaktır” dedi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Şam’da kendisini ziyeret eden Lübnanlı bir heyetle bir araya geldi. Esad’ın görüşmede “Eğer 2 yıl içerisinde Suriye’yi kurtarmazsam istifa edeceğim ama ben Suriye’nin kurtulacağına dair yüzde yüz garanti veriyorum” dediği belirtildi.

İran merkezli Tesnim Haber Ajansı’nın aktardığına göre Şam’a ziyarette bulunan Esad’ın Lübnanlı misafirleri, Suriye devlet başkanının kendilerine bütün Suriye’yi ‘tekfirci teröristlerden’ kurtaracağını söylediğini belirtti.

Sputnik’in aktardığına göre Esad şu ifadeleri kullandı:

“Eğer iki yıl içerisinde Suriye’yi kurtarmazsam istifa edeceğim ama ben Suriye’nin kurtulacağına dair yüzde yüz garanti veriyorum. Müzakereler ve bunun gibi konulara bakmayın, Suriye’nin teröristlerden ve tekfircilerden kurtarılmasının gerçek planı, Suriye’nin bölgesel rolünün yeniden kazandırılmasıdır. Ben Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile barışmadım. Çünkü o Suriye halkının öldürülmesine neden oldu ve Suudi Arabistan da çok pişman olacaktır.”