Ana sayfa Sürmanşet Fatih Akın, Altın Küre ödülünü kazandı

Fatih Akın, Altın Küre ödülünü kazandı

PAYLAŞ

Yönetmenliğini Fatih Akın’ın yaptığı Almanya’nın “In the Fade (Paramparça)” ise “En İyi Yabancı Film Ödülü”nün sahibi oldu. Akın 75 yıllık tören tarihinde ödül alan ilk Türk oldu. İlk kez ‘Altın Küre Ödülü” alan Fatih Akın gecenin en dikkat çeken ismiydi.

Fatih Akın tören sonrası yaptığı açıklamada: “Buralarda olmak çok güzel. Aday olmak çok güzeldi. Adaylık zaten benim için ödüldü. En iyilerin arasında olmak yeterdi. O yüzden de beklemedim açıkçası. Beklemediğin şey gelince daha da mutlu oluyorsun. ‘Diane’ olmasaydı burada olmazdım. İnşallah Oscar’da da oluruz.’ dedi.

PARAMPARÇA’NIN KONUSU

Film, Almanya’da 8’i Türk 10 kişinin ölümünden sorumlu tutulan aşırı sağcı, ırkçı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör hücresi ekseninde son yıllara damgasını vuran skandaldan izler taşıyor.

Kocasıyla çocuğunu Hamburg’daki bir terörist saldırıda kaybeden Katja, hakkını aramak için mahkemeye başvurur. Fakat mahkeme zanlılardan yana tavır koyar. Karar karşısında öfkeye kapılan Katja, kendi adaletini sağlamak adına yollara düşer. Fatih Akın’ın yazıp yönettiği filmin başrollerinde Diane Kruger, Numan Acar ve Ulrich Tukur yer alıyor

Hürriyet