Galatasaray aradığı sol kanadı buldu!

Nisan 09, 2017, 11:01 am
Yeni sezon planlamasını yapan Gaalatasaray Lionel Carole ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Galatasaray’ın gözü Real Madrid'de fazla forma şansı bulamayan Portekizli yıldız Fabio Coentrao’da...

Yeni sezonda savunmaya ayar çekmeye hazırlanan Teknik Direktör Igor Tudor, geride forma giyen isimler dışında takımdan genel anlamda memnun. Podolski’nin gidişinden sonra bir forvet, Selçuk İnan’ın da yanına güçlü bir orta saha isteyen Hırvat çalıştırıcı esas tercihlerini savunmada kullanıyor. Jedvaj’ı göbeğe monte etmek isteyen Tudor, sezon sonunda 5-6 milyon Euro’ya satılması planlanan Lionel Carole’ün yerine istediği sol beki de buldu.

AMK’nın haberine göre, Juventus’ta forma giydiği eski takım arkadaşı Zidane’ın çalıştırdığı Real Madrid forması giyen Portekizli Fabio Coentrao’yu takımında görmek isteyen Tudor, sol bekteki dertleri sona erdirecek. Bu sezon İspanya’da ligde sadece 22 dakika forma giyen 29 yaşındaki yıldızı kiralama yoluna gidecek olan Galatasaray yönetimi, oyuncunun 4 milyon Euro’luk yıllık ücretini ödeyecek. Zidane’a Coentrao’yu soracak olan Tudor’un vereceği onay sonrasında yönetim harekete geçecek.