Galatasaray ve Hagi’nin yolları bir kez daha kesişiyor

Nisan 18, 2017, 11:06 am
Galatasaray ile efsane isim Gheorghe Hagi’nin yolları bir kez daha kesişiyor. Sarı kırmızılı ekip, önceki gün Rumen basınına yaptığı açıklama ile görev almaya hazır olduğunu belirten Hagi’ye teklif götürecek.

Galatasaray, Rumen isimle stratejik bir çalışma içerisine girecek. Bir ortaklık modeli olarak düşünülen projeye göre Hagi’nin Romanya’daki okulu, hem Cim-Bom’un altyapısı olacak, Türkiye’de faydalanılamayan gençler de Viitorul Constanta’da tecrübe kazanacak.

CNN Türk’te yer alan habere göre, Romanya 1. Lig ekiplerinden Viitorul Constanta’yı çalıştıran Hagi’yle anlaşmayı düşünen sarı-kırmızılılar, oluşturmak istediği altyapı modelinde Hagi’ye önemli bir rol biçiyor. Buna göre Galatasaray altyapısındaki yetenekler Hagi’nin yönetiminde Romanya’da forma şansı bulacak. Ayrıca yine Cim-Bom’da yeterli süre alamayan futbolcular burada değerlendirilecek.

Galatasaray ayrıca Senagal ve Hırvatistan’da da ortak hareket edeceği kulüplerle temasa geçti. Global bir planlama içerisinde olan sarı-kırmızılılar, kendi futbolcusunu kendi üretecek, fazlasını satarak para kazanacak.