Ana sayfa Sürmanşet Gülen: Son dileğim Erdoğan’ın yüzüne tükürmek

Gülen: Son dileğim Erdoğan’ın yüzüne tükürmek

PAYLAŞ

Fethullah Gülen, ABD’nin en itibarlı radyo istasyonlarından kamu radyosu olarak da tanınan NPR’a mülakat verdi. Washington Hattı’nın aktardığı habere göre Gülen, idama gitmesi söz konusu olsaydı son istediğinin Erdoğan’ın yüzüne tükürmek olacağını söyledi.

“Eğer benim son bir dileğimi sorarlarsa derim ki: Kim bu acılara neden olmuşsa, ve binlerce masuma baskı yapmışsa onun yüzüne tükürmek istiyorum” ifadelerini kullanan Gülen’e NPR muhabiri Robert Siegel, ”Erdoğan’ı mı kast ediyorsunuz?” diye sorunca Gülen, “Başka birsi olamaz ki.. Baskı yapan o” diye cevap verdi.

‘Gül ve Davutoğlu da ziyaretime geldi’

Hayatı boyunca darbelere karşı olduğunu belirten Gülen, geçmişte Türkiye’den birçok kişinin kendisini ziyarete geldiğini ve bunların arasında Abdullah Gül ile Ahmet Davutoğlu’nun da yer aldığını söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminin kendisi tarafından yapılmadığını söyleyen Gülen, Türkiye’den binlerce mil ötede yaşadığını ve eğer darbeyi yapan askerlerden bazıları kendisini aramış ve onun fikrini sormuş olsaydı, onlara ”Bir katl gerçekleştiriyorsunuz” diyeceğini ifade etti.

‘Erdoğan beni ve hareketi bitireceğini sanıyor’

Erdoğan’ın kendisini elimine ederek hareketi de bitireceğini sandığını söyleyen Gülen, bundan daha yanlış bir durum olmadığını ve kendisi olmasa da hareketin süreceğini kaydetti.

‘Türkiye’nin geleceğinden umutlu değilim’

Gülen, Türkiye için aydınlık bir gelecek görmediğini de sözlerine ekledi. Buna rağmen umudu olduğunu ve dua ettiğini kaydetti. Türkiye’nin NATO üyesi ve eskiden AB’ye aday ülke olduğunu söylerken, ”Demokraside gelişim ve düşünce farklılıklarına saygı gibi şeyleri istedik” dedi.