Ana sayfa Editörden Hakan Albayrak: Bazı darbecilerin FETÖ’cü olmadığı gerçeği üzerinde muhakkak durmalıyız. Perinçek’e dikkat!

Hakan Albayrak: Bazı darbecilerin FETÖ’cü olmadığı gerçeği üzerinde muhakkak durmalıyız. Perinçek’e dikkat!

PAYLAŞ

Karar yazarı Hakan Albayrak, 15 Temmuz’da görev alan bazı subayların Gülen Cemaati mensubu olmadıkları gerçeği üzerinde durulması gerektiğini söyledi. Albayrak yazısın devamında, daha önce ‘ordu göreve’ tavrı içerisinde olan Perinçek grubunu işaret etti. Albayrak, “Orduda da temsil edildiğini bildiğimiz “Aydınlıkçılar”ın yeni stratejisi karşısında hemen mayışmak da olacak şey değil.” dedi.

Albayrak’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Bazı darbeci subaylar mahkemelerde verdikleri ifadelerde “Darbeciyim ama FETÖ’cü değilim” diyorlar… 15 Temmuz’da milli iradeye kurşun ve bomba yağdıran darbecilerden bazılarının FETÖ’cü olmadığı ihtimali (bana göre gerçeği) üzerinde muhakkak durmalıyız. Bu ülkede Kemalist/Baasçı askeri darbeler ve darbe teşebbüsleri yaşanmamış gibi davranırsak hata ederiz.

15 Temmuz’da FETÖ’yle beraber hareket etmemiş olsalar bile darbe hevesleri malum olduğu için kendilerine ihtiyatla yaklaşılması gereken kimseler var.
Meselâ Doğu Perinçek’in grubu…
Düne kadar “Ordu göreve!” diye bağıran adamlar…
Refahyol hükümetini devirme operasyonunun önde gideniydi bunlar.
Yıllarca Erdoğan’a sövüp saymanın da önde gideni oldular.
Şimdilerde ise Erdoğan’a çiçekler sunuyorlar.
Bizim bazı arkadaşlarımız da buna istinaden onlara muhabbet gösteriyorlar.
Kimseyi sabit olmayan bir suçtan ötürü yargılayamayız, ama orduda da temsil edildiğini bildiğimiz “Aydınlıkçılar”ın yeni stratejisi karşısında hemen mayışmak da olacak şey değil.
Bazı iddialara bakılırsa polis teşkilatında bu grubun önünü açacak kadar mayışanlar var, bu iddiaların doğru olduğuna ihtimal vermek istemem fakat konuya eğilmekte fayda olsa gerek.

Yazının tamamı için…