Ana sayfa Spor Hakan Şükür, ihraç kararından önce aidatını ödemek istemiş

Hakan Şükür, ihraç kararından önce aidatını ödemek istemiş

PAYLAŞ

Galatasaray, Hakan Şükür ve Arif Erdem konusunda adeta büyük bir kriz yaşarken, iki ismin aidatlarını ödemedikleri gerekçesiyle üyelikleri sonlandırılmıştı.

Mali Genel Kurul’da ihraç talebi oylanmış ve reddedilmiş ancak gelen tepkiler sonrası “aidat formulü” ortaya konmuştu. Şu an Amerika’da bulunan Hakan Şükür’ün ise bu seçeneği ortadan kaldırmak için kulübü ihraç kararından hemen önce aradığı ve aidatını ödemek istediği öğrenildi. Ama kulüp buna imkan vermemiş ve iki ismi de ihraç etti.

“DURSUN ÖZBEK İFADEYE ÇAĞIRILDI” İDDİALARI

Galatasaray’ın hafta sonundaki mali genel kurulunda Hakan Şükür ile Arif Erdem’in kulüp üyeliğinden ihraç edilmeyip, yönetim kurulu kararıyla bunun gerçekleştirilmesinin ayrıntılarının ortaya çıktığı ve Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’i ifadeye çağırdığı iddia edilmişti. Galatasaray resmi hesabından yapılan açıklamayla ise bu haberler kesin bir dille yalanlandı.

Galatasaray Olağan Genel Kurulu’nda Hakan Şükür ve Arif Erdem’in kulüpten ihracı için oylama yapılmıştı. Yapılan oylama sonucu Hakan Şükür ve Arif Erdem’in kulüp üyelerine devam kararı alınmıştı. Ancak AKP kanadından gelen üst üste açıklamalar ve tehditlerin ardından acil toplanan genel kurul bu kez ihraç kararı almıştı.