Ana sayfa Öne Çıkanlar Hakan Şükür: O arabayı 6 bin dolara aldım; kazandığım her şeyimi ülkeme...

Hakan Şükür: O arabayı 6 bin dolara aldım; kazandığım her şeyimi ülkeme yatırdım, hiçbir yerde off-shore hesabım yok

PAYLAŞ

Anadolu Ajansı, ABD’de yaşayan ve Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen Hakan Şükür’le ilgili “Lüks içinde yaşıyor” şeklinde bir haber servis etti. İktidara yakın birçok medya kurumu tarafından yayımlanan haber, Hürriyet gazetesinin internet sitesinde de yayımlandı. Şükür, Hürriyet’te “Hakan Şükür ABD’de böyle görüntülendi!” başlığı ve “Lüks içinde yaşıyor” spotuyla verilen habere tepki gösterdi.

Kişisel Twitter hesabından paylaşım yapan Hakan Şükür, “Fotoğraftaki arabayı 6 bin dolara geçen sene aldım. Hürriyet isterse 5’e bırakırım” dedi.

“Diğer arabaların biri ortağımın, diğerini de ilk geldiğimde üç senelik lease ile almıştım” diyen Şükür, “Bu sene son senesi. Burada yaşayan birine de devredebilirim. Eğer korkmazsanız, yazabilirsiniz” ifadesini kullandı.

Şükür, paylaşımının devamında, Başbakan Binali Yıldırım’ın oğulları ile Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın vergi kaçırdığını ortaya çıkaran Paradise Belgeleri’ne gönderme yaparak şunları kaydetti:

“Şunu da ilave edin lütfen. Yıllarca Avrupa’dan kazandığım her şeyimi ülkeme yatırdım. Hiçbir yerde gizli ve off-shore hesabım yok. Alın terimle şimdikilerden daha az kazandım. Ödüllerimi saymaya gerek yok. Gazetenizin en iyi 25 ve Avrupa’nın(UEFA) 50 en iyi oyuncusu ödüllerim de var.”

Hakan Şükür’ün tweetleri şöyle: