HDP: İnanılır gibi değil ama yarın akşam TRT’deyiz

Nisan 11, 2017, 9:22 am
TRT'de konuşma yapmak üzere dört siyasi partinin temsilcileri belirlenirken, HDP Genel Merkezi'nin sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, “İnanılır gibi değil ama yarın akşam TRT’deyiz” ifadeleri kullandı.

TRT’de propaganda konuşması yapma hakkına sahip dört siyasi parti, konuşmacılarını belirledi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), konuşmacı olarak Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’yi seçerken, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adına, anayasa değişikliği teklifini hazırlayan komisyonda bulunan MHP Milletvekili Mehmet Parsak’ın konuşacağı açıklandı.

AKP’de ise, Meclis Grup Başkanvekili Naci Bostancı, anayasa teklifi hazırlık sürecinde komisyonda yer alan AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop’un konuşacağı bildirildi.

HDP: İNANILIR GİBİ DEĞİL

TRT’de HDP adına konuşmayı yapacak isim ise Osman Baydemir ve Hüda Kaya. Twitter’dan paylaşımda bulunan HDP Genel Merkezi, “İnanılır gibi değil ama yarın akşam TRT’deyiz” ifadelerini kullandı.