Hollanda basını: Sneijder Galatasaray’dan ayrılıyor

Haziran 28, 2017, 12:48 pm
Hollanda basını Belhanda transferinin ardından Wesley Sneijder'ın takımdan ayrılabileceğini ve yeni takımın Ajax olmasının beklendiğini yazdı. Bir başka iddia ise ESPN'den geldi ve Hollandalı futbolcunun Los Angeles FC'yle anlaşmak üzere olduğu belirtildi.

ESPN, Wesley Sneijder’ın 2018’de MLS’te mücadele edecek Los Angeles FC kulübüne transfer olmak üzere olduğunu yazdı. Marc Ogden imzasıyla yayınlanan haberde Amerikan kulübünün oyuncuya yıllık 3,5 milyon dolar teklif ettiği belirtildi. Sezona iyi bir kadroyla girmek isteyen Los Angeles FC, 33 yaşındaki Hollandalı yıldıza güveniyor. LAFC, 2018 yılında Mart ayında MLS’e dahi olacak. Bu nedenle oyuncunun 2018 yılı başında takıma dahil olabileceği belirtiliyor.

Ajax iddiası

Soccernews.Nl’nin haberine göre ise Sneijder’ın Kanada’dan gelen teklifi milli takımdaki yerini kaybetmek istemediği için kabul etmediğini belirtirken Ajax’ın Sneijder için Galatasaray’ın istediği 5 milyon euro’yu verebileceğini ancak Hollanda ekibinin pek de Sneijder’la ilgileniyor gibi görünmediğini yazdı.