Ana sayfa Kültür & Sanat İstanbul Film Festivali’nde geri sayım başladı

İstanbul Film Festivali’nde geri sayım başladı

PAYLAŞ

186 uzun metraj ve 17 kısa filminden oluşan programıyla, 5-15 Nisan arasında yapılacak olan festivalde, film gösterimlerinin yanı sıra, konuk yönetmen ve oyuncuların katılımıyla sohbetler, konserler ve özel etkinlikler düzenlenecek.

Organizasyon tarafından, sinemaya gönül ve emek veren isimlere takdim edilen Sinema Onur Ödülleri’nin bu yılki sahipleri Barış Pirhasan, Selma Güneri, Macit Koper ve Çetin Tunca, ödüllerini 4 Nisan Salı akşamı TİM Maslak Show Center’da yapılacak ola 36. İstanbul Film Festivali Açılış Töreni’nde alacak. ‘Richard III’, ‘Yüzüklerin Efendisi’ ve ‘X-Men’ filmlerindeki rolleriyle akıllara kazınan usta oyuncu Ian McKellen da Onur Ödülü’nü almak üzere açılış töreninin konuğu olacak. McKellen, ‘Richard III’ün Beyoğlu’ndaki Atlas ve Kadıköy’deki Rexx sinemasındaki gösterimlerinde sinemaseverlerle buluşacak ve 7 Nisan Cuma günü ise Boğaziçi Üniversitesi’ndeki sohbete katılacak.

Festival kapsamındaki gösterimler Beyoğlu’nda Atlas Sineması, Beyoğlu Sineması, Pera Müzesi ve İtalyan Kültür Merkezi, Nişantaşı’nda Cinemaximum City’s, Levent’te Cinemaximum Kanyon ve Kadıköy’de Rexx Sineması olmak üzere dokuz salonda yapılacak. 25 Mart Cumartesi günü satışa çıkan festival biletleri Biletix üzerinden, Atlas ve Rexx sinemalarındaki ana gişelerden satılıyor.(Agos)