Ana sayfa Öne Çıkanlar İstediği konuşmayı yapamayan Erdoğan, G-20’nin aile fotoğrafına da katılmadan Almanya’dan ayrıldı

İstediği konuşmayı yapamayan Erdoğan, G-20’nin aile fotoğrafına da katılmadan Almanya’dan ayrıldı

PAYLAŞ

G20 Liderler Zirvesi için Almanya’nın Hamburg kentine giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya’da yaşayan Türkiye vatandaşlarına seslenmek için planladığı etkinliği gerçekleştiremeden Almanya’dan ayrıldı.

Alman başbakanı Angela Merkel’in ev sahipliğinde gerçekleşen zirvenin ardından G20 ülkelerinin lideri ve eşlerinin katıldığı bir aile fotoğrafı çekildi. Ancak Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan söz konusu bu fotoğraflarda da yer almadı.

Erdoğan ayrıca G-20 Liderler Zirvesi’nin klasik müzik etkinliğine ve liderlerle akşam yemeğine de katılmadı. Erdoğan ve eşinin dün akşam düzenlenen Beethoven’ın 9. Senfonisi’ konserine katılmaması üzerine ön sıralardaki iki koltuk boş kaldı. Erdoğan ve Türk heyeti bu süre zarfında zamanını yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı otelde geçirdi.

Erdoğan’ın Almanya’ya gelişi nedeniyle birçok kentte düzenlemek istenen etkinliklere izin verilmemesi üzerine Türk cumhurbaşkanı son olarak Hamburg’daki Türk konsolosluğuna gitmek istemişti. Ancak Alman yetkililer buna da izin vermedi.