Ana sayfa Öne Çıkanlar İzmir’de öğrenciler Erdoğan’ın mitingine taşınacak: Velilere kağıt imzalatıldı

İzmir’de öğrenciler Erdoğan’ın mitingine taşınacak: Velilere kağıt imzalatıldı

PAYLAŞ

Erdoğan ve Binali Yıldırım’ın, Gündoğdu Meydanında 9 Nisan’da gerçekleştireceği ‘evet’ mitingine katılımın yüksek olması için kamu kuruluşlarının seferberliği sürüyor. İzmir’in bir çok bölgesinden müdürlerin, çalışanların alana gitmesi için kurduğu baskı devam ediyor.

AKP İzmir İl Başkanı Bülent Delican, kent genelinde 5 bin otobüsle insanları alana taşıyacaklarını dile getirirken, bu otobüslerin bir kısmı ise kamu kurumlarının bahçesinden hareket edecek. Otobüslerin kalkış noktalarından biri de Narlıdere’de bulunan Mehmet Seyfi Eraltay Anadolu Lisesinin önü olacak.

 

VELİLERE BELGE İMZALATILIYOR

Evrensel’den Metehan Ud’un haberine göre okul yönetimi, velilere imzalamaları için birer kağıt dağıtarak öğrencileri, Gündoğdu Meydanındaki Erdoğan’ın mitingine götürmek için izin istedi. İzin kağıdında, “Halk oylaması etkinlikleri kapsamında saat 13.00’te Gündoğdu Meydanı’nda Cumhurbaşkanımızın katılımı ile yapılacak olan mitinge öğretmen refakatinde katılmasına izin veriyorum” ifadeleri yer aldı. İddiaya göre, isimleri okuldaki din bilgisi öğretmenleri topluyor.