Ana sayfa Logo Altı Kapatılan Zaman muhabiri Ayşenur Parıldak’a 7 yıl 6 ay hapis cezası

Kapatılan Zaman muhabiri Ayşenur Parıldak’a 7 yıl 6 ay hapis cezası

PAYLAŞ

“Fuat Avni tarafından takip edildiği için” tutuklanan, kapatılan Zaman gazetesi muhabiri Ayşegül Parıldak’a 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Parıldak mahkemede, “Beraatimi ve tahliyemi istiyorum” dedi.

16 aydır tutuklu olan Parıldak, “Darp edildim, cinsel tacize uğradım. 8 gün boyunca gece gündüz demeden sorgulandım. Alkollü olarak sorguluyorlardı, bunu da açıkça dile getirmekten korkmadılar” demişti. Parıldak tecritte tutulduğunu; kaldığı cezaevinde bir kadın hakimin bileklerini kestiğine şahit olduğunu; oda arkadaşının ise iki defa çıplak aramaya maruz kaldığını anlatmıştı.

Daha önce ilk duruşmada tahliye edilen ardından yeniden tutuklanan Gazeteci Ayşenur Parıldak 2 Mayıstaki duruşmasında hakime şöyle demişti: “Üniversiteyi bitiremedim. Bütünleme sınavından aldılar beni.27 yaşındayım. Tutuklanmadan evvel yeni boşanmıştım. Çevrenizdeki insanlara bir sorun, boşanmış bir kadın neler yaşar iç dünyasında? Sizden adalet bekliyorum. Adaletin tecelli edeceğine inanıyorum. Her gece rüyamda sizinle konuşuyorum, adalet istiyorum. Ben hiçbir şey yapmadım”

Ahval, Grihat