Kendall Jenner, tartışmalı reklam sonrası sessizliğini bozdu

Nisan 14, 2017, 11:52 am
Tartışmalara neden olan ve ardından yayınkan kaldırılan Pepsi reklamından sonra bir süredir ortalarda görünmeyen Kendall Jenner sessizliğini bozdu.

Pepsi’nin, Kendall Jenner’ı oynattığı reklamı, ‘ırkçı ve siyahilere yönelik polis şiddetini küçümsediği’ gerekçesiyle eleştirilere maruz kaldıktan sonra geri çekmek zorunda kalmasının ve özür dilemesinin üzerinden dokuz gün geçti.

Siyahilerin yaşam hakkını savunmak için yapılan protestolara karşı duyarsız kalındığı eleştirileri yapılan reklamın ardından sessizliğini koruyan Kendall Jenner, sosyal medyadan ilk paylaşımını yaptı.

Reklamın merkezinde yer alan reality şov yıldızı ve model Jenner, özür dilemesini bekleyen takipçilerini hayal kırıklığına uğrattı. 21 yaşındaki ABD’li model, Harper’s Bazaar’s dergisinin 150’nci yılı özel sayısında verdiği kapak pozunu gösteren bir paylaşım yaptı.

Jenner, fotoğrafın altına “İzlemeye devam edin” notunu yazdı. Reklamı eleştirenler, Jenner’ın özür dilememesini, olayda sorumluluk almak istemediği şeklinde yorumladı.(NTV)

Harper’s Bazaar 150th anniversary issue. @harpersbazaarus stay tuned…

Kendall (@kendalljenner)’in paylaştığı bir gönderi ()