Ana sayfa Politika Kılıçdaroğlu: MİT’e darbe ihbarı yapan Binbaşı bir daha ifadesi alınmasın diye MİT...

Kılıçdaroğlu: MİT’e darbe ihbarı yapan Binbaşı bir daha ifadesi alınmasın diye MİT elemanı yapıldı

PAYLAŞ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. “Askerlerin darbe yapacağını anlatan O.K’nın ifadesi Genelkurmay’dan neden gizlendi.” diye soran Kılıçdaroğlu, Binbaşı O.K.’nın bir daha ifadesi alınmasın diye MİT elemanı yapıldığını söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

Katar Krizi: “Katar, İhvan’a desteğini kesmeli. Bu konuda İhvan’ı destekleyecek siyasetten AK Parti uzak durmalı. Müslüman Kardeşler’i desteğini başta AK Parti Genel Başkanı çekmeli, aynı şekilde Rabia simgesinden de vazgeçmeli. Mısır, Suudi Arabistan ve BAE terör örgütü olarak görüyor. Siz simgesini getiriyor, AK Parti’nin simgesi haline getiriyorsunuz. Ne yerli ne milli. Terör örgütünün 4 parmağını getirdiniz, simge yaptınız. Türkiye Suudi Arabistan’la Katar arasında taraf olmamalıdır.”

Zeytinlik sahalarının yatırıma açılması: “İnsan hakları ihlalleri var, haksız gözaltılar var. Bir de şimdi zeytin ağacının katliamına sıra geldi. Yiyorlar doymuyorlar. Ya siz zeytinden ne istiyorsunuz. Zeytin, Kur’an-ı Kerim’de de ismi geçen ağaçlardan biridir. Yağı anne sütünden sonra en değerli sıvıdır denir. 2002’den bu yana 6 kez zeytinle ilgili kanun teklifi getirdiler. Şimdi 7. kez getiriyorlar, 6 kez parlamento reddetti. Neden, maden arayacaklar. Maden yerin üstünde kardeşim, sen bırak yerin altındakini. Dünya Çevre Günü haftası aynı zamanda. Aramızda çevreciler var. Zeytinle ilgili mücadeleyi biz parlamentoda yapacağız.”