Ana sayfa Logo Altı Kılıçdaroğlu’na “bedel ödetme” soruşturması

Kılıçdaroğlu’na “bedel ödetme” soruşturması

PAYLAŞ

Erdoğan’ın “bedelini ödeyecek” sözünden saatler sonra CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlatıldı. Erdoğan’ın benzer ifadeyi kullandığı Cumhuriyet, Nokta ve Taraf tutuklanmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında açıkladığı belgeler üzerine soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Merkezinden tüm belgeleri istedi.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yakınlarının, Man adasında bir off-shore şirkete para aktardığını belgeleyen dekontlara ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.Konuya ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı açıklama şöyle:

“28/11/2017 tarihinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi grubunda yapmış olduğu konuşmasında; ‘BELLWAY LTD’ isimli ve yurt dışında faaliyet gösteren şirkete usulsüz para aktarıldığı iddia edilerek buna ilişkin swift mesajları ve dekontları bulunduğunu ileri sürdüğü, adı geçen şirket yetkilisinin de belgelerin sahte olduğunu belirtmesi nedeniyle olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır.CHP Genel Merkezi’nden iddia edilen hususlarla ilgili tüm belgelerin Cumhuriyet Başsavcılığımıza gönderilmesi CMK 332 maddesi kapsamında yazılı olarak istenmiştir.

“Bedelini ödeyecek”
Kılıçdaroğlu’nun belgeleri kamuoyuyla paylaşmasının ardından Erdoğan yaptığı ilk açıklamada “bunun bedelini ödeyecek” demişti. Erdoğan daha önce benzer cümleyi Cumhuriyet ve Taraf Gazeteleri ile Nokta Dergisi yöneticileri için kullanmış, soruşturmanın ardından üç kurumun yöneticileri de tutuklanmışlardı.