Ana sayfa Manşet Kılıçdaroğlu’ndan Soylu için suç duyurusu ve ‘5 kuruş’luk dava

Kılıçdaroğlu’ndan Soylu için suç duyurusu ve ‘5 kuruş’luk dava

Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Soylu'ya hakaret davası açılması için suç duyurusunda bulundu. CHP lideri, 5 kuruş tazminat talep etti.

PAYLAŞ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında, iftira ve hakaret iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Kılıçdaroğlu Soylu’dan 5 kuruşluk manevi tazminat talep etti.

Kılıçdaroğlu’nun Avukatı Celal Çelik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, 8 Haziran Cuma günü İstanbul Esenler’de yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı davayı kazanmasıyla ilgili, konuştuğunu söyledi. Avukat Çelik, Soylu’nun “Yine çaktı biliyorsunuz. Rahatlamıştır şimdi. Bu Kılıçdaroğlu bu paraları nereden bulup ödüyor? Herkese mahkeme… Eskiden rahat ödüyordu biliyor musunuz? Size bir tüyo vereyim mi, yine zıplatayım mı onu? Eskiden rahat ödüyordu. Ataşehir Belediyesi varken ‘gelsin paralar’ Beşiktaş Belediyesi varken ‘gelsin paralar’ diyordu. El altından arka kapıdan. Şimdi bu paraların nasıl ödeneceğinin peşine düşmeyen namerttir” sözleri nedeniyle müvekkili hakkında iftira ve hakarette bulunduğunu söyledi.

‘BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE HEDEF ALDI’

Çelik, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede, Kılıçdaroğlu’nun aleyhine açılmış davaların çoğunu kazandığı, kaybettiği 2-3 dava ile ilgili tüm ödeme ve giderleri kendisinin karşıladığını belirtilerek, “Şüpheli, eleştiride bulunma amacıyla hareket etmemiştir. Davalı açıkça ve bilinçli bir şekilde vekil edenin kişilik değerlerini hedef almıştır. Davalının, hakaret ve iftiralarının hoş görülebilme olasılığı bulunmamaktadır” dedi.

Avukat Çelik, aynı dilekçeyi Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne vererek, Soylu hakkında 5 kuruşluk manevi tazminat davası da açtı.