Madeleine Albright: “Müslüman olarak kayıt olmaya hazırım”

Ocak 27, 2017, 10:05 am
ABD eski Dışişleri Bakanı Madeleine Albright, Başkan Donald Trump'ın hayata geçirmek istediği iddia edilen 'Müslümanların kayıt olma zorunluluğu' kararına tepki gösterdi. Albright, "Müslüman olarak kayıt olmaya hazırım" dedi.

Donald Trump’ın Müslümanlara karşı ayrımcı tavrına ABD eski Dışişleri Bakanı Madeleine Albright tepki gösterdi. Albright Müslümanları fişlemek için veritabanı oluşturulması halinde Müslüman olarak kayıt yaptıracağını söyledi.

ABD’nin eski dışişleri bakanlarından Madeleine Albright, Donald Trump yönetiminin Müslümanları kayıt olma zorunluluğu getirerek fişlemeyi planladığına dair haberlere tepki gösterdi. Albright, Müslüman Amerikalılar için bir veri tabanı oluşturulursa, kendisini Müslüman olarak kaydettirmeye hazır olduğunu söyledi.

Ülkenin ilk kadın dışişleri bakanı Albright tepkisi Twitter hesabından, kendi dinsel geçmişini referans vererek gösterdi. Albright mesajında “Ben Katolik olarak büyütüldüm, sonra Protestan oldum. Daha sonra ailemin Yahudi olduğunu öğrendim. #dayanışma için Müslüman olarak kayıt olmaya hazırım” ifadelerini kulllandı.