Maradona: Putin fenomen, Trump çizgi film karakteri

Temmuz 01, 2017, 11:40 am
Futbol efsanesi Diego Maradona Moskova gazetecilere verdiği demeçte, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dünyaya birçok kişiye barışı getirebileceği bir fenomen olduğunu söyledi. Maradaona Trump'tan ise, "Ciddiye alınmayacak bir çizgi film karakteri" diye söz etti.

2018 Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Rus lider Vladimir Putin’le görüşmek üzere Rusya’yı ziyaret eden Diego Maradona, Russia Today’in (RT) sorularını cevapladı. Maradona, Putin için ‘fenomen’, Trump için ise ‘çizgi film karakteri’ ifadelerini kullandı.

Putin için ‘fenomen’ ifadelerini kullanan Maradona, “Putin’in, Hugo Chavez ve Fidel Castro’dan sonra siyasi liderlerin en üst düzey ligini temsil ettiğini düşünüyorum” dedi. Maradona Ayrıca, Putin’in dünyadaki birçok kişiye barış getireceğini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump ve onun politikaları hakkındaki soruya da cevap veren Maradona şöyle konuştu: “Benim için o bir çizgi film karakteri gibi. Çoğu kez onu televizyonda gördüğümde kanalı değiştiriyorum” dedi. 56 yaşındaki futbolcu ayrıca, Amerika’nın şu anda uluslararası alanda hakim güç olduğuna inanmadığını söyledi.