Ana sayfa Logo Altı Meriç’te alabora olan botta bulunan Doğan ailesi hala kayıp

Meriç’te alabora olan botta bulunan Doğan ailesi hala kayıp

PAYLAŞ

Edirne’de Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a gitmek isterken alabora olan bottaki iki aileden biri olan Doğan ailesinden hala haber alınamıyor. Nehirde ekiplerin yaptığı aramalarda 37 yaşındaki öğretmen Ayşe (Söyler) Abdurrezzak, büyük oğlu Abdülkadir Enes’in (11) cenazelerine ulaşılmıştı. Alabora olan bottaki diğer aile olan Doğan Ailesinin 2,5 yaşlarındaki oğulları İbrahim Selim Doğan’ın cenazesine de ilk gün ulaşılmıştı ancak minik bebeğin anne ve babası Fahrettin Doğan (30) Aslı Doğan (28), Ayşe Öğretmenin eşi Uğur Abdurrezzak ve 3 Yaşındaki oğlulları Halil Münir hala kayıp.

Doğan ailesinin minik oğulları 2,5 yaşındaki İbrahim Selim’in cesedine ilK gün ulaşıldı

Meriç’in yağış sonucu yükselen sularında iki oğluyla can veren Ayşe Abdurrezak’ın Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi ve ardından Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun olduğu öğrenildi. 2005’te öğretmen Uğur Abdurrezzak ile evlenen Ayşe öğretmenin 8 Şubat 2017 tarihinde kanun hükmünde kararname (KHK) ile eşiyle birlikte meslekten atıldığı ortaya çıktı.

Ayşe öğretmenin mesleğinden ihraç edildikten sonra internet üzerinden çanta ve eşarp gibi ürünler satarak evinin geçimini sağlamaya çalıştığı öğrenildi.Ayşe öğretmenin mesleğinden ihraç edildikten sonra internet üzerinden çanta ve eşarp gibi ürünler satarak evinin geçimini sağlamaya çalıştığı öğrenildi.