Oğuzhan imzayı attı!

Haziran 03, 2017, 7:59 am
Beşiktaş'ın yıldızı Oğuzhan Özyakup, kulübüyle olan sözleşmesini 5 yıl daha uzattı. Yeni sözleşmeye göre Oğuzhan'ın yıllık ücretine de 550 bin Euro zam yapıldı,

Beşiktaş bir yandan şampiyonluğunu kutluyor, diğer taraftan da önümüzdeki sezona hazırlanıyor. Teknik direktör Şenol Güneş’in mukavelesindeki 1 yıllık opsiyonu kullanıp sözleşmeyi uzatan Siyah-Beyazlı yönetim, ikinci iş olarak adı sık sık transfer haberlerinde geçen kaptan Oğuzhan Özyakup ile masaya oturdu, el sıkışıp yeni anlaşmayı da yaptı. Normalde 2018 sonunda sözleşmesi bitecek 24 yaşındaki yıldızla 5 yıllık yeni kontratta uzlaşıldı.

Yıllık ücretine zam yapıldı

Fanatik’in haberine göre, bu sözleşmeyle Oğuzhan Özyakup’un ücretinde de iyileştirme yapılacak. Şu an yıllık 1 milyon 450 bin Euro (5.8 milyon TL) kazanan Beşiktaş’ın kaptanı, son imzayla beraber yılda 550 bin Euro fazla alacak. Bonuslar hariç 2 milyon Euro (8 milyon TL) gelir elde edecek başarılı futbolcunun ücretinin bonuslarla birlikte 2.5 milyon Euro’ya (10 milyon) kadar çıkması bekleniyor. Güneş’in ardından Oğuzhan işini de sorunsuz çözen ve konuyla ilgili resmi bilgilendirmeyi bu hafta içi yapması beklenen yönetimin, rotasında şimdi yeni yıldızlar var.