Ana sayfa Spor Olimpiyat şampiyonluğundan Survivor’a

Olimpiyat şampiyonluğundan Survivor’a

PAYLAŞ

Milli atlet Nevin Yanıt, ikinci kez Fenerbahçe’den gönderildi. Sporcunun birinci gönderiliş nedeni, aldığı 3 yıllık doping cezasıydı. Nevin Yanıt bu cezayı eritti.

Yönetici Fikret Çetinkaya’nın, Klüp Başkanı Aziz Yıldırım’ı ikna etmesiyle ve atlet ikinci kez F.Bahçe ailesine katıldı. Nevin Yanıt, yaşadığı yer olan Mersin’de çalışmalara başlayıp yaptığı açıklamalarda iddialı sözler sarf etti.

Ancak milli sporcu, beklenen patlamayı bir türlü yapamadı ve düşük performans sergiledi. Böyle olunca F.Bahçe, Nevin’le 2. kez yollarını ayırma kararı aldı. Nevin Yanıt şu an boşta ve bir kulübün kendisine talebi olmadı.

Sürpriz gelişme ise milli atletin Survivor’a katılma kararı alması oldu. Nevin’in 2 Avrupa şampiyonluğu ve çok sayıda Türkiye rekorları bulunuyor.

 

‘İnandık ama mahçup etti’

Yönetici Fikret Çetinkaya, “Nevin Yanıt’a inanmıştık. Kulüp olarak sınırsız imkânlar sunduk ancak o bizleri mahçup etti” dedi. Çetinkaya, Nevin’in doping cezası almadan önce başarılı bir sporcu olduğunu belirterek, “Maalesef aynı başarısını 2. kez tekrarlayamadı. Oysa çok umutluyduk, yeniden bir yerlere gelmesini istiyorduk. Günler, aylar geçti. Baktık ki derecelerinde inanılmaz düşüş var. Hem de öyle böyle değil. Yıldızların, gençlerin derecesini yapmaya başlamıştı. Düzelir diye düşündüm. Olmadı. Karşı karşıya geldik ve yollarımızı ayırdık. Hatta giderken bonservisini de verdik” şeklinde konuştu.